Merhaba! Ben, Muhammet Alan 🙂

Muhammet Alan Kimdir
Ph: Muhammet Alan

Bu hakkımda yazısının resmi olmasından yana değilim, bir tanışma yazısı olsun istiyorum, şimdilik tek taraflı olsada.😊 23 yaşındayım. Adıyaman üniversitesinde İnşaat bölümünü bitirdim. Aynı zamanda şu anda Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık öğrencisiyim.🤓

Gelelim fotoğraf hikayeme,
Lise yıllarında açtığım web sitesine ürün fotoğrafları yüklerken buldum kendimi; bir ürün çekim stüdyosu ve makinem 🙂
Zamanla üniversite kulüpleri, çekimler, eğitimler. uzun zaman geçti üzerinden… Fotoğrafla ilgi olan herşey hakkında bilgi edinmeye çalıştım, en ince teknik detayına kadar bu uğraşımı öğrenmeye çalıştım.

Daha sonra bu işi seven bir tanıdığımla Düğün, Nişan ve Çocuk fotoğrafçılığını bir yıl süresince yaptım.

Çalışmalar, çekimler ve bu süreçte Adıyaman’da tek resmi Fotoğraf Derneği olan Adıyaman Fotoğraf Yolcuları’ndaydım. Ve Yönetim Kurulu kadrosunda yer aldım. Birçok gezi, birçok çalışma ortamları düzenledik ve birbirimize kattığımız birçok şey oldu ve olmaya da devam ediyor.

AFYOL ile düzenlediğimiz fotoğraf gezilerinden bir video çalışmamı sizlerle paylaşmak isterim 😊

Fotoğraf yolunda devam eden bu süreçte derneğimizle birlikte 2017 yılında “Fotoğrafların Diliyle Adıyaman” sergimizi açtık. Adıyaman halkıyla sanatımızı buluşturduk. Adıyaman’ın tanınması ve dışarıdan görünen imajına büyük katkılarımız oldu, basında yer aldık ve belediyeninde bu katkıları desteksiz bırakmayarak tanıdığı ve çalışmalarımız için ortam oluşturduğunu gördük.

Hakkımızda “Haberler.com”da yer alan; Fotoğrafların Diliyle Adıyaman Sergisi

Anasayfada çalışmalarım içerisinde diğer kategorisini seçerek bu çalışmaların bir kısmına ulaşabilirsiniz.

Ve en son aldığım karar ile yine Düğün, Nişan ve çocuk fotoğrafçılığına devam etmeye karar verdim. Yaptığım işe ticari bir kaygıyla başlamadım, sanat kaygısıyla yapmaktayım. Sadece ticari kaygı güden birçok fotoğrafçının ne yazık ki; işimi bitireyim, karşılığını alayım mantığıyla çalışması açıkçası üzüyor. Bu işi yapmamın bir sebebi de bu konudaki duyarsızlık oldu.

….

Benimle çalışmak istiyorsanız, buradan iletişim formuna ulaşabilirsiniz. Ya da bu güzel hobiniz hakkında bilgi almak, çeşitli teknik ve kompozisyon bilgilerini öğrenmek istiyorsanız; Blog‘umu ziyaret edebilir, soru sorabilirsiniz. Görüşmek üzere 😊👋

Çalışmalarımı Görmek İçin… 🧐

 

Gittiğimiz çekimden klip tadında 😊👇